Reklama
 
Blog | Lucia Žárska

Tesla rozděluje své akcie v poměru 3:1

Vzhledem k ceně akcií společnosti Tesla, bude nákup akcií do konce měsíce pro drobné investory dostupnější. Společnost se rozhodla pro rozdělení v poměru 3:1, které bylo schváleno na výroční schůzi akcionářů automobilky. Bude tento krok pro Teslu přínosem a budou její akcie důvodem k investici?

Co znamená rozdělení akcií?

Nenechme se mýlit, rozdělení akcií nemění hodnotu akcií, ale může způsobit zvýšení jejich ceny, což však není pravidlem.Pro společnosti však znamená zvýšení likvidity, a proto je tento typ rozdělení akcií akcionáři více či méně podporován. Zejména technologické společnosti, které v posledních letech zaznamenaly prudký vzestup a cena jejich akcií rychle rostla, volí tento způsob zpřístupnění obchodování s relativně drahými akciemi menším obchodníkům. Rozdělení akcií také zvyšuje počet akcií v oběhu a zároveň snižuje cenu každé akcie.

Výsledky společnosti Tesla

Během července jsme u společnosti Tesla zaznamenali vynikající výsledky. Ta ve druhém čtvrtletí navzdory omezením v Číně téměř zdvojnásobila svůj zisk. V tomto období vzrostl čistý zisk z 1,14 miliardy dolarů na 2,26 miliardy dolarů. Tržby se meziročně zvýšily o 41,6 % na 16,93 miliardy dolarů z 11,96 miliardy dolarů. Je však třeba poznamenat, že pokud se podíváme na mezičtvrtletní srovnání, zisk se snížil z 3,3 mld. Tesla se musela potýkat s komplikacemi, které vznikly v dodavatelském řetězci, a s přerušením výroby.

Odprodej akcií

Podle posledních informací Elon Musk prodal 7,92 milionu akcií Tesly v hodnotě přibližně 6,88 miliardy dolarů. Původní Muskův plán na základě jeho vyjádření byl, že už žádné akcie automobilky prodávat nebude. Zde je vidět, že generální ředitel bude muset pravděpodobně dodržet dohodu s Twitterem a společnost odkoupit, což je důvod, proč prodal část svých akcií Tesly.

Akcie společnosti po oznámení rozdělení klesly o zhruba 6 %, za poslední týden je pokles 7 %, navíc nikdo neví, jak přesně dopadne spor Musk vs. Twitter.  V tuto chvíli je nákup poměrně riskantním rozhodnutím, ale uvidíme, co přinese další vývoj v Tesle a kolem osobnosti Elona Muska. Pokud jste se již v minulosti rozhodli „věřit v Teslu“, budete mít jako investor i po rozdělení akcií stejnou peněžní hodnotu svého podílu. Jediný rozdíl bude v tom, že budete vlastnit více akcií. Pokud hledáte další podobné společnosti, které v nedávné době přistoupily k rozdělení akcií, pak se zaměřte na technologické giganty Alphabet a Amazon.

 

 

Reklama