Reklama
 
Blog | Lucia Žárska

Remote akcie stále na vzestupu

Home office a práce z domova se stala standardem a bez kvalitní komunikace si už neumíme ani představit běžný pracovní den. Programy na videokonference, různé platformy a aplikace ovládají naše životy, pomáhají nám zorganizovat si meetingy a v neposlední řadě jsou zajímavým obchodním artiklem na burze.

Mezi nejznámější a nejzajímavější WFH společnosti můžeme zařadit Zoom, CrowdStrike, Work (Slack), DocuSign, TeamViewer. Akcie společnosti Zoom Video Communications Inc mají za poslední týden klesající tendenci ale 5letý výhled je více než pozitivní. TeamViewer zveřejnil výsledky tento týden v předstihu a informoval o slabším růstu fakturací oproti předchozím očekáváním. Podle informací z agentury Reuters si však společnost stála za svým celoročním výhledem ve druhém čtvrtletí díky silnému obchodování během června.

Faktory ovlivňující „WFM“ akcie

Hlavní faktory, které budou v nejbližší době ovlivňovat cenu „Work from Home“ akcií patří neustále zvyšující se digitalizace a hybridní pracovní model. V neposlední řadě je to i zvyšující se poptávka po kybernetické bezpečnosti a potřeba vyhodnocování dat.

Aktuální situace

V průběhu týdne vidíme stoupající tendenci titulu Crowdstrike Holdings Inc, který posílil cca o +2.54 %.  Významný hráč kybernetické bezpečnosti nabízí cloudovou platformu, která chrání zákazníky před počítačovými hrozbami. Tento rok také dokončili akvizici za téměř 400 mil. USD. Podle informací ze společnosti vzrostla zákaznická základna CrowdStrike k říjnu 2020 meziročně o 85 %.

Otevírání ekonomik

Během léta se ekonomiky států začaly otevírat a v nadcházejících měsících by se mělo do kanceláří vrátit více zaměstnanců, i přes toto trend remote práce a hybridních pracovních modelů nadále zůstane. Kanceláře rozšiřují distribuci, firmy investují nebo budou muset investovat například do nástrojů elektronické podepisování a správu právních dokumentů. DocuSign, který je předním poskytovatelem řešení pro elektronický podpis, by mohl z rozšiřování trhu profitovat. Za minulý rok společnost odhaduje, že její produkt je zhruba až sedmkrát zdatnější než konkurenční Adobe Sign a během roku byl růst dvakrát rychlejší.

V globálu si můžeme shrnout, že WFH akcie za poslední rok rostly, i když návrat zaměstnanců do kanceláří s nimi mírně zamával. * Co nám však přinese podzim a stále přibývající nové varianty koronaviru nemůže nikdo s jistotou říci. Digitalizace společností jednoznačně nabírá rychlé obrátky a tyto tituly mohou být zajímavým artiklem pro investory.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama